Casper Aşırı Isınma Sorunu Çözümü

casper aşırı ısınma çözümü

Casper Servis Bursa olarak dizüstü bilgisayarınızın Casper aşırı ısınma sorunu çözümü ‘nü ele aldık. Aşağıdaki belirttiğimiz adımları uygulayarak çözebilirsiniz. Casper bilgisayarınızın fanından  oyun oynarken, film izlerken yüksek ses geliyor ve bilgisayarınız ısınıyor veya aşırı ısınıp kapanıyorsa;

casper aşırı ısınma sorunu çözümü

Casper Aşırı Isınma Çözümü

Fanın tozlanma ihtimaline karsılık vakum tarzı hava çeken bir aygıt edinerek fanda ki tozları çekebilirsiniz. Fanın dış yüzeyini bir firça (artık kullanmadığınız bir diş fırçası da olabilir) ile temizleyiniz. Fan temizliğini serviste temizletmeniz bilgisayarınızın ömrü için çok önemlidir.Cihazinizdaki isinmayı en aza indirebilmek icin asagidaki hususlara dikkat etmenizi oneririz.
1. Bilgisayarınızı düz ve sert zeminlerde kullanın.
2. Kullanım esnasında fanin önünün kapanmadığından emin olunuz.
3. Cihazınızı devamlı prize takılı kullanıyorsanız pili çıkararak kullanınız. Pilde kullanmayı tercih ediyorsanız şarj tam dolduktan sonra adaptörü çıkarınız. Pil seviyesi kritik duruma geldikten sonra tekrar %100 dolana kadar prizde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda pil takılıyken ısınır ve buda laptopunuzun sıcaklık değerini arttırır.
4. Grafik uygulamalar kullanıyor veya oyun oynuyorsanız o esnada kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz. Ayrıca oyun oynarken bilgisayarım çok ısınıyor diyorsanız diğer programları kapatmak için Game Booster programını bilgisayarınıza yükleyip oyun başladığı anda diğer programların otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde işlemcide ki yük en aza indirilerek aşırı sıcaklık önlenebilir

5. Kablo ile internete bağlanıyorsanız wireless düğmesini kapatınız. Kablosuz baglanıyorsanız internet kablosunu kullanmanız az miktarda da olsa guçten tasarruf etmektedir.

6. Yalnizca internet kullaniyorsaniz Denetim Masasi/ Guc Secenekleri yolunu izleyiniz ve Guc Tasarrufu seçeneğini işaretleyiniz veya kendi tercihlerinize gore yeni bir güç planı oluşturunuz.

7. Bilgisayarınıza kaliteli bir laptop soğutucusu almanız hava akımını arttırarak soğumasına yardımcı olacaktır.

8. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra laptopunuzda aşırı sıcaklık halen varsa fan yüzeyinde toz birikmiş olabilir. Casper aşırı ısınma sorunu çözümü için işlem yapabilmek için bilgisayarın içinin açılıp sökülmesi ve temizlenmesi gerekir. Bilgisayarınız garanti kapsamındaysa satın almış olduğunuz yere sorunu bildirerek servise gönderin aksi halde bu işlemi siz yaparsanız ürününüz garanti kapsamı dışında kalabilir. Bilgisayarınız garanti kapsamında değilse özel servislerde de yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaparken oldukça dikkatli olmalısınız bazı modellerde bilgisayarın her parçasının ayrı ayrı sökülmesi gerekebilir. Sökme işlemi için uygun teknik ekipmana sahip olmalısınız aksi halde bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz.

WEBSITE BURSA TARAFINDAN SEO ÇALIŞMASI YAPILMAKTADIR